Четвер, 09.05.2024, 00:56

        


Меню сайту

 

 

 

Категорії
Шановні батьки! [0] Шанові дівчатка! [1]
Шановні дівчатка! [0] Шановні дівчатка! [0]
Шановні дівчатка! [0] Шановні дівчатка! [0]
Девчонки! [3] Хлопчики та дівчатка! [2]
Лето в библиотеке!!! [1] Объявления библиотеки: [56]



Форма входу


Наше опитування
Оцініть сайт бібліотеки
Всего ответов: 431


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Пошук

Осталось...


Grad On Top Of The World With Laptop Online Education




Головна » Дошка оголошень » Объявления библиотеки:

У категорії оголошень: 56
Показано оголошень: 21-40
Сторінки: « 1 2 3 »


Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

     

26 квітня 1986 року відбулася                                 аварія на Чорнобильській АЕС.

        Це страшна подія, яку згодом назвали трагедією ХХ століття, стала найбільшою техногенною катастрофою. Тоді під час вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС стався великий викид радіоактивних речовин в навколишнє середовище. Сила вибуху прирівнювалася до 500-та бомбам — таким, які колись були скинуті на Хіросіму. 

        Сильне радіоактивне випромінювання вразило територію в радіусі 30 кілометрів від місця події. Однак масштаби аварії були набагато більшими. Крім українських населених пунктів, які постраждали від катастрофи, радіаційному забрудненню піддалися селища 19 регіонів Росії, в яких проживали майже 3 млн. чоловік. Також радіація швидко поширилася на деяких територіях Білорусії і досягла Європи.

      Про те, що сталася аварія на Чорнобильській АЕС, жителі прилеглих регіонів дізналися тільки через кілька днів. У країні почалося активне акумулювання сил для ліквідації наслідків аварії. Тоді на гасіння пожежі було кинуто не тільки спеціалізовані пожежні сили, а й цивільні. Під час цих робіт безліч людей отримали смертельні дози опромінення. У 2000-х роках світове співтовариство об'єднало свої сили для вирішення «чорнобильської проблеми», яка не вичерпалася і до нашого часу.


Объявления библиотеки: | Переглядів: 1037 | Дата: 24.04.2013


Всесвітній день книг і авторського права відзначається 23 квітня.

Цей день вибрали для свята не випадково. Саме 23 квітня 1616 року померли три генія світової літератури: Вільям Шекспір, Мігель де Сервантес Сааведра, а також Інка Гарсіласо де ла Вега.
У 1995 році на паризькій конференції ЮНЕСКО було прийнято рішення про встановлення Всесвітнього дня книг і авторського права. Його головна мета — викликати у молодого покоління повагу до літератури, закликати людей до читання книг, які є невід'ємною частиною духовної спадщини кожної епохи.

Книга — це не тільки джерело знань. Це простий доступ до головних людських цінностей, духовних принципів та творчих досягнень всього людства. Книга є носієм найрізноманітнішої інформації. На основі її використання організований весь освітній процес в цивілізованому світі. Також книга вважається фундаментом самоосвіти та пошуку внутрішньої гармонії. Цінність цього свята як раз і полягає в пропаганді цих ідей. Тільки любов до книги допоможе людям передати свій життєвий та історичний досвід наступним поколінням. Всесвітній день книг і авторського права можна назвати одним з інструментів культурного збагачення людства.

 

Объявления библиотеки: | Переглядів: 641 | Дата: 23.04.2013

Міжнародний день Землі

Изображение Міжнародний день Землі, який відзначається 22 квітня, можна сміливо назвати самим глобальним святом на нашій планеті. Це свято підтримується Організацією Об'єднаних Націй, оскільки воно спрямоване на збереження загального місця проживання всіх людей.  Саме же свято, іменоване зараз Міжнародним днем Землі, в 1970 році придумав американський сенатором Гейлорд Нельсон. Спочатку свято відзначалося лише в США, але дуже швидко його популярність стала планетарною.



Изображение

Міжнародний день Землі — це своєрідна масштабна акція, спрямована на привернення уваги всіх людей до існуючих і ймовірним проблемам нашої планети. Більшість з них стосуються питань охорони навколишнього середовища, глобального потепління, збереження рослинності на планеті і т.д. У зв'язку з цим одним з основних заходів цього свята вважається озеленення вулиць, міст, країн ... Також це свято відзначається для того, щоб звернути увагу людства на те, що багатства Землі потрібно берегти, щоб передати їх наступним поколінням людей.

 

Объявления библиотеки: | Переглядів: 674 | Дата: 03.04.2013


 
Всесвітній день авіації і космонавтики

Всесвітній день авіації та космонавтики колись був всіма улюбленим святом в СРСР. 12 квітня його відзначають до сих пір, але його розмах в країнах колишнього Радянського Союзу суттєво зменшився. Колись 12 квітня
символізувало тріумф радянської космонавтики, найважливішим досягненням якої став космічний політ Юрія Гагаріна.Святкування Всесвітнього дня авіації і космонавтики, звичайно ж, не обходиться без спогадів про те, як в 1961 році відбувся історичний політ радянського льотчика-космонавта на орбіту Землі, який фактично відкрив
нову епоху в освоєнні космосу. Цей легендарний політ тривав усього 108 хвилин. Але він буквально за один день зробив Гагаріна героєм всесвітнього масштабу. В наші дні винуватці цього свята — це люди, які зробили величезний крок у розвитку космічної техніки, які запускають на орбіту супутники, розробляють апарати і відправляють їх на дослідження інших космічних об'єктів. Також Всесвітній день авіації та космонавтики — це привід згадати ще про одну історичну подію у розвитку космонавтики: 4 жовтня 1957 року на орбіті Землі з'явився перший штучний супутник.  


 

  
Объявления библиотеки: | Переглядів: 1012 | Дата: 30.03.2013

Всесвітній день здоров'я


7 квітня міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день здоров'я. Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров'я. З'явившись в 1948 році, ця організація об'єднала у своїх рядах представників 191 держави світу. Вперше святкування Всесвітнього дня здоров'я відбулося в 1950 році. Уже тоді глобальною ідеєю заходу була пропаганда здорового способу життя і боротьба з поширенням різних захворювань. Щороку для офіційних заходів, присвячених Всесвітньому дню здоров'я, вибирається окрема тема: активність життя, захист вагітності, вплив клімату на здоров'я людини, медична допомога людям, постраждалим в результаті надзвичайних ситуацій і т.д. Всесвітній день здоров'я також акцентує увагу на медичних проблемах, які стають предметом обговорення лікарів усього світу. Зокрема, однією з останніх тем, якій було присвячено це свято, стала стійкість бактерій, що провокують розвиток різних захворювань, до антибіотиків.

 
Объявления библиотеки: | Переглядів: 1269 | Дата: 30.03.2013

Міжнародний день дитячої книги


 

Щорічно2 квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги — свято, встановлене за рішенням профільної Міжнародної ради з питань дитячої книги. Датою для святкування Міжнародного дня дитячої книги був обраний день народження Ганса Християна Андерсена, який став одним з найулюбленіших казкарем дітей багатьох поколінь. Основна мета свята полягає в пропаганді дитячого читання, яке є ефективним інструментом духовного та інтелектуального розвитку людини. Щороку під час святкування Міжнародного дня дитячої книги вибирається певна тема, яка і стає лейтмотивом всіх святкових заходів. Щорічно у свята змінюється «господар». Їм стає одне з відділень IBBY. Традиційно приймаюча сторона організовує заходи за участю найвідоміших дитячих письменників своєї країни. Звичайно один з гостей пише послання всім дітям Землі. Міжнародний день дитячої книги також не обходиться без малювання, оскільки барвисті, добрі малюнки давно стали невід'ємною частиною дитячих книг. Тому щороку до цього свята хтось із відомих художників пише своєрідний плакат на честь цього дня.
Объявления библиотеки: | Переглядів: 648 | Дата: 28.03.2013


День сміху (День дурня)

Достовірно не відомо, як і в якій країні з'явився День сміху (День дурня). Але сьогодні це вже не так важливо, оскільки 1 квітня вважається загальновизнаним святом гумору та веселощів. Існує безліч версій щодо походження Дня сміху. Деякі вчені стверджують, що вперше свято, іменоване сьогодні також Днем дурня, відзначали в Англії. Інші вважають, що батьківщиною самого веселого свята є Франція чи Мексика. Не виключено, що в період зародження свята День сміху відзначали в честь весняного рівнодення. Святкування цієї події обов'язково супроводжувалося веселощами, жартами і першими розіграшами. Це свято божевілля зберегло свої традиції і до сьогоднішнього дня. Не дарма його називають також Днем дурня. Хоча первісний зміст жартів — задобрити вищі сили — вже втрачений. Також існує версія про те, що поява Дня сміху пов'язана з реформуванням календаря 16 століття, після якого новорічні свята починалися 25 березня і закінчувалися 1 квітня. У сучасній варіації свята День дурня супроводжується незмінними розіграшами, жартами і комедійними виступами. У цей день прийнято влаштовувати фестивалі гумору. Найвідомішим серед них є Одеський фестиваль гумору.

  
 

 
Объявления библиотеки: | Переглядів: 943 | Дата: 28.03.2013

___ МаСлЕнНиЦа___


Объявления библиотеки: | Переглядів: 588 | Дата: 14.03.2013

Міжнародний день рідної мови


21 лютого представники всіх націй і народностей можуть відзначати Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року. Головна декларована мета Міжнародного дня рідної мови — сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн. Крім того, ЮНЕСКО виступило за зближення культур і їх активну взаємодію, зокрема, в мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети. Міжнародний день рідної мови можуть відзначати носії 6000 мов, які на сьогоднішній день зафіксовані в світі. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Однак багато мов сьогодні знаходяться на межі повного зникнення. У деяких мов не залишається живих носіїв, тому одним з методів порятунку лінгвістичного багатства планети експерти називають вивчення іноземних мов.


 


 


Объявления библиотеки: | Переглядів: 512 | Дата: 13.02.2013

День спонтанного прояву доброти

17 лютого — День спонтанного прояву доброти. Це свято має досить нетривалу історію. Його поява пов'язана з ініціативою міжнародних благодійних організацій, які вирішили об'єднати під гаслами доброти всіх людей планети — незалежно від їх громадянства, віросповідання та національної приналежності. Святкування Дня спонтанного вияву доброти в Україні поки проводиться практично непомітно, оскільки про нього мало хто знає. Суть свята полягає в безкорисливому і безмежному прояві доброти по відношенню до всіх оточуючих. Справжня доброта, на думку організаторів цього свята, не повинна чекати похвали або подяки.

Головна нагорода за доброту людини — радість інших людей.
День спонтанного прояву доброти — це привід згадати про справжні цінності нашого життя і про те, що доброта здатна зцілити від душевних мук і недуг кожного, хто її виявляє. Тому проявляти добрі наміри у всіх своїх діях повинна постаратися кожна людина.

 


 
Объявления библиотеки: | Переглядів: 589 | Дата: 13.02.2013

День святого Валентина

 (День всіх закоханих)

 

Люди всього світу 14 лютого відзначають День святого Валентина (День всіх закоханих). Вважається, що це свято відзначають уже понад 16 століть. Коріння Дня закоханих йдуть ще в язичницьку культуру, оскільки древні також відзначали свято всіх закоханих на честь богині любові.

Сучасне свято нерозривно пов'язане з ім'ям святого Валентина, якого прийнято вважати покровителем усіх закоханих. Історія свідчить, що християнський священик Валентин приблизно в 269 році таємно благословляв шлюби римських легіонерів з їх коханими, незважаючи на те, що імператор заборонив своїм солдатам одружуватися, вважаючи, що це заважає їм думати про війну. Крім того, священик Валентин, справжній подвиг якого став приводом для появи Дня святого Валентина (Дня всіх закоханих), завжди намагався помирити закоханих, він допомагав їм писати любовні листи і давав поради легіонерам щодо того, як краще зізнатися в коханні їх дамам серця.

Дізнавшись про відчайдушні вчинки Валентина, імператор засудив його до страти. Перед смертю священик написав лист для дочки тюремника, в яку сам був закоханий. Цей лист дівчина прочитала вже після страти Валентина. Після цього церква канонізувала священика, а в 496 році Папа Римський Геласіус оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

  
Объявления библиотеки: | Переглядів: 551 | Дата: 08.02.2013

Изображение Міжнародний день стоматолога
9 лютого поступово стає загальновизнаним професійним святом дантистів, так як в цій день відзначається Міжнародний день стоматолога. Ця дата, можливо, не випадково збіглася зі святкуванням Дня святої Аполлонії — дочки впливового олександрійського чиновника, яка, увірувавши в Христа, була піддана жорстоким тортурам, оскільки, на думку імператора, подавала своєю вірою поганий приклад іншим. На публічних тортурах вона все одно не відмовилася від своєї віри, а лише попросила розв'язати її, щоб мати можливість постати перед натовпом. Опинившись без кайданів, Аполлонія кинулася у вогонь і померла. Ця трагедія сталася 9 лютого 249 року. Християни стверджують, що сила Аполлонії до цих пір велика. Вважається, що молитва за неї допомагає позбавитися від зубного болю. Задовго до появи Міжнародного дня стоматолога, 9000 років тому, найдавніші зубні лікарі винайшли прототип бормашини. З її допомогою тодішнім майстрам вдавалося лікувати зуби іншим людям. Причому археологічні дані свідчать про те, що вони виконували свою роботу просто філігранно, оскільки зараз вчені знаходять корінні зуби стародавніх людей з ідеально просвердленими отворами діаметром в 1-3 міліметри.  Міжнародний день стоматолога зараз все частіше відзначають і в Україні.                                                                                                 

Объявления библиотеки: | Переглядів: 509 | Дата: 19.01.2013

Міжнародний день бармена
6 лютого, тобто в день покровителя виноробів святого Аманда, відзначається Міжнародний день бармена. Відомо, що святий Аманд займався євангелізацією виноробних регіонів у Франції та в Німеччині. На честь його і було придумане професійне свято барменів, яке зараз відзначають у багатьох країнах світу. Крім того, традиції святкування Міжнародного дня бармена шанують ресторатори. Спочатку Міжнародний день бармена відзначали в Європі, але зараз це свято поступово приживається в Україні, а також в країнах СНД. Робота цих людей вимагає працьовитості, терпіння і зосередженості. Крім того, хороший бармен має бути відмінним психологом, здатним встановити контакт з будь-яким клієнтом і вгадати, чого конкретна людина хоче саме зараз. Найчастіше люди цієї професії проводять на ногах весь робочий день.  
Популярність Міжнародного дня бармена постійно зростає, оскільки професію бармена починають цінувати все більше.

  
Объявления библиотеки: | Переглядів: 544 | Дата: 17.01.2013

Всесвітній день боротьби з раком
 
4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з раком. Цей міжнародний захід проводиться під егідою Міжнародного протиракового союзу. Вперше цей день відзначали в 2005 році. З того моменту метою Всесвітнього дня боротьби з онкологічними захворюваннями є привернення уваги громадськості до даної проблеми, щоб запобігти поширенню такого страшного захворювання, як рак. З 2008 року для Всесвітнього дня боротьби проти раку вибирають певну тему. Зокрема, провідними ідеями цього дня стали створення навколишнього середовища для дітей та молоді, вільної від тютюнового диму. Ініціатори цього щорічного глобального заходу виступають за збалансований стиль життя, який грунтується на правильному харчуванні і нормальній фізичній активності людей. Сучасна медицина постійно шукає нові методи лікування онкологічних захворювань. Фахівці заявляють, що їм уже відомі багато причин розвитку раку. Під час офіційних заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби з раком, зазвичай говорять про те, що онкологічні захворювання є однією з головних причин смертності в усьому світі.


Объявления библиотеки: | Переглядів: 555 | Дата: 17.01.2013

 День бабака

2 лютого відзначається День бабака. Це свято раніше відзначали лише у США та Канаді, але поступово воно стало популярним і в інших країнах. Саме 2 лютого потрібно спостерігати за поведінкою бабака, що вилазить з нірки, щоб зрозуміти, чи скоро прийде весна.  Традиційно вважається, що похмурий день, коли бабак не може бачити свою тінь і тому виходить спокійно, свідчить про те, що зима вже закінчується, тому варто чекати ранню весну. У сонячний день бабак може бачити свою тінь, тому він ховається. Це означає, що зима затримається ще, як мінімум, на шість тижнів. Святкування Дня бабакав американських і канадських містах відбувається дуже активно. У цей день прийнято проводити тематичні фестивалі. Вони зазвичай приваблюють багато туристів. Фестиваль, який проводиться в американському штаті Пенсільванія, став всесвітньо відомим після виходу фільму під назвою «День бабака». Символом свята тут вважається бабак на ім'я Філ. Сьогодні у світі живе декілька відомих бабаків-метеорологів: Панкссатонейский Філ, Уайртонский Вілі, Бальзакскій Біллі, Генерал Беарегард Лі та інші.  Відомо, що поява Дня бабака непрямо пов'язана зі Стрітення Господнім, яке здавна відзначали християни. На Стрітення було заведено передбачати погоду.




Объявления библиотеки: | Переглядів: 617 | Дата: 17.01.2013

День працівників пожежної охорони України 

 

29 січня відзначається День працівників пожежної охорони України. З ініціативою щодо появи такого свята виступили самі працівники пожежної охорони.  Перші пожежні частини на території нинішньої України з'явилися в січні 1841 року. Вони були сформовані на базі Старокиївської пожежної частини. До складу пожежної охорони увійшли 25 осіб. Потім там з'явилися перші професійні інструктори. За історичними даними, до кінця 1929 року в Києві працювало 9 пожежних частин, на укомплектуванні яких знаходилось 13 автомобілів. День працівників пожежної охорони України відзначають люди небезпечної професії, які займаються захистом від вогню історичних пам'ятників, державних і спортивних об'єктів, комерційних компаній і т.д. Однією з головних заслуг винуватців Дня працівників пожежної охорони України можна назвати оперативну ліквідацію вогню на Чорнобильській АЕС у 1986 році.  Вітаючи співробітників пожежних формувань країни з Днем працівників пожежної охорони України, завжди згадують про їх самовідданості, сміливість і постійну готовності прийти на допомогу людям



 

Объявления библиотеки: | Переглядів: 513 | Дата: 17.01.2013

День Студента (Тетянин день)
 Народний фольклор говорить: «Тільки студент може йти на лекцію, а опинитися в парку». Нормальний студент, зрозуміло, ніколи не упустить приводу попиячити, навіть незважаючи на висячі домокловим мечем іспити та заліки. Але є два дні на рік, коли він може віддаватися веселощам з абсолютно чистою совістю: це 17 листопада — Міжнародний день студента, і 25 січня — День російського, українського та білоруського студента, більш відомий широкій громадськості як Тетянин день. Свято це родом із Санкт-Петербурга, але довгий час воно святкувалося лише в Москві. Саме в Тетянин день, 12 (25 по Григоріанскому календарю) січня 1755 року, імператриця задовольнила прохання графа Івана Шувалова про відкриття в Москві університету, про що і підписала відповідний указ. А великомучениця Тетяна стала небесної патронесою студентів.
 
Объявления библиотеки: | Переглядів: 509 | Дата: 17.01.2013

  День соборності України
З 1999 року відзначається День соборності України. Тепер щороку 22 січня український народ святкує річницю з моменту підписання так званого акту «злуки», тобто договору про попереднє об'єднання УНР і ЗУНР. Українська Народна Республіка була створена в січні 1918 року. В цей же час на території, яка раніше входила до складу Австро-Угорщини, утворилася Західноукраїнська Народна Республіка. Лідери нових держав зустрілися для визначення умов майбутньої злуки 22 січня 1919 року. Ця подія і поклала початок святкуванню Дня соборності України. Формально цей акт не втілився у створення незалежної держави, проте він став першим кроком до цієї історичної події, яка сталася вже в 1991 році з розпадом СРСР. В сучасній Україні значення Дня соборності не втратилося. Під час офіційних заходів, присвячених Дню соборності України, керівники держави наголошують на важливості єдності українських земель, яку необхідно зберігати й надалі, не піддаючись на переконання щодо ментальних відмінностей українського Сходу та Заходу.


Объявления библиотеки: | Переглядів: 564 | Дата: 17.01.2013



___МиШкИ___
Объявления библиотеки: | Переглядів: 537 | Дата: 17.01.2013

Хрещення Господнє

19 січня православна церква відзначає Хрещення Господнє. Це свято ще називають Богоявленням. Хрещення — найдавніше свято християн, яке відзначали ще апостоли Ісуса Христа. У давнину свято називали Єпіфанією або ж Свєти. У чотирьох Євангеліях сказано, що в день Хрещення Господнього Бог приходить, щоб показати людям Світло Неприступне. Слово «хрестити» в перекладі з грецької мови означає «занурювати у воду». У цьому обряді таїться символічне значення води, яке описане в Старому Завіті. Як відомо, вода стає початком життя для кожної людини. Вона дає життя всім істотам на Землі. Але вода може нести в собі і кару. Так, Господь залив водою гріхи і зло всього людства під час потопу. Тому значення Хрещення Господнього передає нам обмивання і очищення тіла і душі. Зараз цей обряд, крім усього, означає прийняття людиною Господа. Хрещення Господнє традиційно святкують на церковній службі. Там проводиться освячення води, оскільки Бог також освятив річку Йордан, коли Іоанн Предтеча хрестив його Сина. Вважається, що вся вода в цей день має цілющу силу, тому її потрібно зберігати весь рік.

Изображение    

Объявления библиотеки: | Переглядів: 608 | Дата: 17.01.2013

1-20 21-40 41-56